8/11/2014 – Den poezie ve Třinci, velký večer s Perplexem

Uvedení básnických sbírek básníků Jana Delonga (Dušinec) a Dana Jedličky (Sbohem malé nic), které doprovodí svými básněmi Jan Nemček z Ostravy, jehož debut vydá nakladatelství Perplex na počátku roku 2015.

 

Dan Jedlička

Dan Jedlička (nar. 1973 v Opavě) debutoval sbírkou Mimoběžky (2007), druhá básnická kniha s názvemSbohem malé nic vyšla v roce 2014. Jeho básně jsou zastoupeny ve Sborníku Literární ceny Vladimíra Vokolka (2008), v antologii Sto nejlepších českých básní (2012) ad. Knihou překladů a básnických parafrází Wang Wej: Ptačí křik (2009) představil jednoho z nejznámějších lyriků staré Číny; jedná se o vůbec první samostatný výbor poezie tohoto autora v češtině. Roku 2011 vydal pod názvem Někdo přijde a udělá to za mě líp výbor z poezie liverpoolského básníka Rogera McGougha. Své překlady také publikoval v literárních časopisech Host, Tvar a H_aluze.

Jan Delong

Jan Delong (nar. 1989 v Třinci) publikoval básně v časopisech Host, Tvar, Psí víno, H_aluze a dalších. Je laureátem několika literárních soutěží. Pracuje v Městské knihovně Třinec jako kulturní a koordinační pracovník, mimo jiné organizuje tamní literární večery.

Jan Němček

Jan Nemček se narodil roku 1986 v Ostravě-Vítkovicích. Básně otiskl například v časopise Host a v kulturní revue Protimluv nebo Tvaru. Je laureátem Literární ceny Vladimíra Vokolka 2010. Na začátku příštího roku vydá nakladatelství Perplex jeho debutovou sbírku.

 

Po křtu bude následně probíhat volná JAM session. K dispozici bude několik hudebních nástrojů k volnému užití a aparatura. Neváhejte, a přijďte se zapojit.

REZERVACE MÍSTA

Skrze následující formulář si můžete zarezervovat jedno či více míst na výše uvedenou akci. V případě, že se nedostavíte do 15 minut od zahájení akce, vyhrazujeme si právo uvolnit místo případným dalším hostům.

Název akce

Jméno*

E-mail*

Telefon

Počet míst*


den poezie 2014 WEB

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Komentáře
Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *