O kavárně

Café Čítárna je první literární kavárnou v Třinci. Vznikla na podzim letošního roku jako součást nově zrekonstruované Knihovny Třinec.

Čítárna umožňuje návštěvníkům knihovny začíst se do právě vypůjčené knihy ve stylovém a příjemném prostředí, to vše obohaceno o kvalitní kávu a další nápoje. V nabídce najdete i zdravou studenou kuchyni, domácí dorty a zákusky. K dispozici je samozřejmě i denní tisk a časopisy.

V Café Čítárna probíhají pravidelně kulturní akce navazující především na činnost Knihovny Třinec. Pravidelně se u nás proto setkáte s různými typy akcí – vernisážemi, literárními večery, koncerty a dalšími. Unikla vám nějaká akce, kterou jste měli v plánu navštívit? Nevadí, aktuální program na každý měsíc najdete zde na webu nebo na facebooku. Tištěný program je pak k dispozici v kavárně. A pokud si to chcete 100% pojistit, přihlaste se k odběru novinek na e-mail.

Otevírací doba:

po – pá: 09.00 – 20.00  |   so – ne: 14:00 – 20:00

10700103_779105945481142_7531390033084004244_o

Co nabízíme

Knihovna po ruce
Veškeré zázemí knihovny máte doslova pár metrů od sebe.
Komfort pro čtení
Měli jste někdy chuť usadit se s knihou ihned po půjčení, ideálně ještě s kávou a začíst? U nás to není žádný problém!
Kvalitní káva
V nabídce najdete kvalitní kávu, teplé i studené nápoje, něco lehkého na snídani i svačinku a zdravé mlsání pro celou rodinu. Součástí kavárny je i dětský koutek a k dispozici je přebalovací pult.
Wi-fi připojení k internetu
Ať už vás dostihly pracovní povinnost nebo jen potřebujete zkontrolovat poštu, u nás se bez problémů připojíte na internet.

Akce v kavárně

Autorská čtení
Každý měsíc u nás probíhají Literární večery, na kterých představují své knihy zavedení, ale i noví autoři na naší scéně.
Živá hudba
Pravidelně u nás probíhají také koncerty, nejčastěji jako součást programu literárních večerů, případně i jako samostatné akce.
Vernisáže
V rámci programu Knihovny Třinec probíhají v prostorách naší kavárny vernisáže a výstavy.
Přednášky